Bonsai Centrum

Bonsai Centrum

Korporátní identita pro Bonsai Centrum

Klient: Bonsai Centrum

Rozsah prací: Logotyp|Corporate identity|Tiskoviny|Polepy|Foto

Rok: 2009

Mým cílem bylo vytvořit nový jednotný vizuální styl pro Bonsai centrum, tak aby tvořil ve všech směrech vizuálně celistvý komplet. Velký důraz jsem kladl na tvorbu logotypu, z kterého pak vycházelo celé grafické pojetí. Hlavní myšlenkou je určitý minimalistický design. Důraz je kladen na minimalismus, detail, čistotu bílé plochy. Grafika je pojata s nádechem japonského stylu, který je pro bonsaje typický. Jednotný vizuální styl je tvořen především pomocí 4 základních prvků: loga, písma, barev a jejich následné aplikace na doprovodné prvky.

 

Základní tvar loga je dvojitý kruh, do kterého je vsazen hlavní motiv – stylizovaný strom, resp. bonsaj. Stáří stromu je znázorněno mohutnými kořeny, které zasahují až do ohraničujícího kruhu a zároveň ho přerušují. To samé platí i pro korunu stromu. Logo je doplněno o název společnosti, pro který jsem použil font DorovanCE Carolus.

Reklamní brožuru jsem pojal hodně netradičně. S důrazem na estetický charakter, který naprosto převyšuje informační stránku. Tak vznikla grafická podoba, která se na každé dvoustraně věnuje jednomu stylu tvarování bonsají. Grafika spojuje vždy jedno písmeno slova „bonsai“ s kaligrafickým znakem a také tradiční japonskou inkoustovou kresbou.

Bonsaicentrum 01
Bonsaicentrum 02
Bonsaicentrum 03
Bonsaicentrum 04
Bonsaicentrum 05
Bonsaicentrum 06
předchozí a další projekt

Dobrá grafika dělá hodně.
Uvidíte.

Osobní schůzka je možná v sídle firmy klienta.
Nebo si zavoláme, napíšeme.

Zadejte prosím váš e-mail
Zadejte prosím váš e-mail

Odesláním formuláře berete na vědomí podmínky zpracování osobních údajů.